Kivirannantie 97

mökki tai huvila

Kemiö, Kemiönsaari

Tarkempia tietoja ja esittelyt

Soita Sebastian: 0407536770
tai lähetä viesti

Hinta

220 000 €

Huoneisto

3h+avok

Pinta-ala

48,0 m2

Tunnelmallinen mökkikohde meren äärellä Kemiönsaarella!

Tervetuloa luonnonkauniille ja rauhalliselle paikalle meren rannalle! Tämä 1977 rakennettu mökki sijaitsee omalla 0,515 hehtaarin rantatontilla, jossa on noin 62 metriä omaa rantaviivaa. Täällä voit nauttia omasta rauhasta, merellisestä maisemasta ja monipuolisista mahdollisuuksista niin kesäpäivien viettoon kuin ympärivuotiseen vapaa-aikaan. Kiinteistöllä on lisäksi osuus yhteiseen vesi-alueeseen.

Päärakennus on noin 48 m², ja siinä on kolme huonetta, avokeittiö - rakennus henkii perinteistä mökkitunnelmaa. Rannalta löytyy myös erillinen saunarakennus, jossa puukiuas tarjoaa pehmeät löylyt, ja pihapiiristä lisäksi pari pienempää varastorakennusta. Kiinteistölle on sähköliittymä, porakaivo takaa käyttöveden hyvällä riittävyydellä ja tie johtaa perille asti. Kemiön rantayleiskaavan mukaisesti rakennusoikeutta on yhteensä 240 k-m², mikä mahdollistaa myös lisärakentamisen – vaikkapa vierasmajan tai uuden isomman saunan.

Tässä on ainutlaatuinen tilaisuus hankkia oma pala saariston rauhaa – sovi esittely ja tule tutustumaan paikan päälle!

Sebastian Lindberg
040 753 6770
sebastian.lindberg@turunmaankiinteistot.fi

Kohteen perustiedot

Kiinteistön tyyppi

Vapaa-ajan asunto

Kohteen tyyppi

Mökki tai huvila

Kiinteistön osoite/katu

Kivirannantie

Kortteli/kiinteistön nimi

Svenbacka

Kiinteistön osoite/talo

97

Kaupunginosa/kylä

Kemiö

Kaupunki

Kemiönsaari

Postinumero

25730

Postitoimipaikka

Mjösund

Kunta

Kemiönsaari

Maakunta

Varsinais-Suomi

Huoneistoselitelmä

3h+avok

Kiinteistötunnus

322-473-1-101

Rakennusvuosi (päättynyt)

1977

Asuinpinta-ala

48,0 m2

Yhteensä

48,0 m2

Lisätietoa pinta-alasta

Ei tarkistusmitattu.

Muut rakennukset

Saunarakennus

Huoneluku

Ei luokiteltu

Kattotyyppi

Harjakatto

Kate

Huopa

Katon kunto

Kohtalainen

Kiinteistön yleiskunto

Tyydyttävä

Lisätietoa muista rakennuksista

Pieni saunarakennus, noin 1976. Pari pientä vajaa.

Hinta ja kustannukset

Velaton hinta

220 000 €

Myyntihinta

220 000 €

Kohteen lisätiedot

Rakennusmateriaali

Puu

Liesi

Sähköliesi

Jääkaappi ja pakastin

Jääkaappi/pakastin

Keittiön lattiamateriaali

Lauta

Keittiön seinämateriaali

Puu

Saunan varustus

Puukiuas

Takkatiedot

Takka

Kiinteistön vesijohto

Porakaivo

Olohuoneen lattiamateriaali

Lauta

Olohuoneen seinämateriaali

Puu

Makuuhuoneen lattiamateriaali

Lauta

Makuuhuoneen seinämateriaali

Puu

Lämmitysjärjestelmä

Puu, sähkö, Ilmalämpöpumppu

Lisätietoa

Oma sauna, tie perille, sähköliittymä siirtyy

Tontin omistus

Oma

Tontin pinta-ala

0,5 ha

Tontin tyyppi

Rantatontti

Kaavoitus

Osayleiskaava

Rakennusoikeus

240 m2

Lisätietoja rakennusoikeudesta

Kullekin rakennuspaikalle saa rakentaa yhden loma-asunnon, yhden erillisen saunan ja yhden vierasmajan sekä asumiseen liittyviä varastotiloja. Suurin sallittu rakennusten määrä tontilla on kuusi. Rakennusten yhteenlaskettu kerrosala saa maaston niin salliessa olla yhteensä enintään 240 k-m2, ei kuitenkaan enempää kuin 10 % kaavassa osoitetun rakennuspaikan pinta-alasta. Rakennettaessa sauna tai vierasmaja erillisenä, on kummankin enimmäiskerrosala 25 k-m2. Vierasmaja on sijoitettava selvästi loma-asunnon pihapiiriin. Erillisen saunan lisäksi voi myös loma-asunnossa olla sauna.

Omaa rantaa

62 m

Rannan tyyppi

Meri

Veden laatu ja riittävyys

Hyvä riittävyys. Vedenlaatu ei tutkittu, vesi on juotu.